Epe és májvédő tinktúra
A Máriatövis olaja, préseléssel előállított 100%-os magolaj. Kedvező élettani hatását úgy lehet jellemezni, hogy a méregtelenítés "mentőöve".
Miért keletkezhetnek méreganyagok?
-idegfeszültség
-vegyszerek
-mérgek
-kémiai anyagok
-sugárzások
Javasolt kúraszerű alkalmazása:
-heveny idült májgyulladás esetén
-máj kötőszöveti gyarapodásban
-májzsugorban
-rendszeres szeszesital fogyasztáskor
-vegyszerek
-gyógyszerek okozta májkárosodáskor
-májrák kiegészítő kezelésekor
- zsírmáj kezelésére
-különböző böjt kúrák esetén a méregtelenítés megkönnyítésére
- tartós, ill. rendszeres gyógyszerfogyasztáskor a maradványok testből történő kiürítésének segítésére
-fokozza a fehérjeszintézist
A májsejteket újraépíti:
Reggel éhgyomorra, szájban nyállal jól elkeverve, kúraszerűen. Kétszer 21 napos kúra javasolt. A kétszer 21 napos kúra között egy hét szünetet kell tartani.
Sokoldalú, ősi szer:
A máriatövis egyike a legrégebben ismert gyógynövényeinknek, a népi gyógyászatban századok óta alkalmazzák. Májbetegségek gyógyítására a XII. század elejétől kezdve használatos, de írt róla már a római herbalista, Plinius is. A modern kutatások kimutatták, hogy a növényben található aktív hatóanyag, a silymarin képes megvédeni a májat mind az olyan szintetikus anyagoktól, mint a szén-tetrakloridok, mind az olyan természetes eredetű mérgektől, mint a gyilkos galóca toxinjai.
Hatékonysága
Állatkísérletek során megbizonyosodtak arról, hogy amennyiben a máriatövis hatóanyagát (a silybiumot) egy gyilkos galócával történő gombamérgezés előtt juttatják a kísérleti állat szervezetébe, a májkárosodás 100%-ban megelőzhető. Szinte teljes mértékben hatásos még akkor is, ha mintegy tíz perccel a mérgezés után alkalmazzunk. Sőt, még akkor is képes megóvni az áldozat életét s nagy mértékben csökkenteni a májkárosodást, ha a mérgezés után 24 órával később kerül az ellenanyag a szervezetbe.